s

زن در اسلام - حضور بانوان در جنگ احد

موضوعات
Category

لينك هاي روزانه
Daily Links

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 1
» بازديد ديروز : 1
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 64
» بازديد سال : 3019
» بازديد کل : 3276
» اعضا : 0
» مطالب : 33

حضور بانوان در جنگ احد


تاریخ انتشار پست : 1397/3/10 بازدید : 5

جنگ احد در شوال سال سوم هجرت رخ داد. این غزوه میان مسلمانان و قریش به رهبری ابوسفیان بود که با وجود این که در ابتدا، پیروزی نصیب مسلمانان شده بود اما به دلیل عدم اجرای دستورات پیامبر مبنی بر عدم خروج نیروهای بالای کوه، سرانجام پیروزی مسلمانان از دست رفت و بزرگانی همچون حمزه، عموی پیامبر(ص)، در این نبرد شهید شدند. در این جنگ 14 نفر از زنان انصار و مهاجر حضور داشتند که وظایفی مانند سقاگری(آب رسانی)، مداوای مجروحان و طبخ غذا را برعهده داشتند.

به نقل از سهل بن سعد ساعدی: «هنگامی که کلاه خود در جنگ بر سر پیامبر خدا شکست، چهره وی به خون نشست و دندان رباعی ایشان نیز شکست. زمانی که علی(ع) با سپر آب می آورد، فاطمه(س) از چهره ایشان خون را می شست. چون فاطمه(س) دید حون بر چهره ی پیامبر بیشتر می شود، حصیری را سوزاند و خاکستر آن را بر زخم پیامبر خدا قرار داد و پس از آن، خون فرو نشست.»

به نقل از محمدبن عمر:«ام عماره» دختر کعب، همراه با شوهرش و دو پسرش در نبرد احد حضور یافت. اول روز، مشکی با خود برداشت و با سپاه اسلام همراه شد، بدان هدف که به مجروحان آب برساند. وی در آن نبرد، پیکار کرد و جانانه جنگید و دوازده زخم برداشت.


دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد